Menu

Genital Estetik

Genital Estetik, Meme Estetiği ya da Burun Estetiği gibi televizyonlara, dergilere konu olmasa da çokça talep gören “Gizli” bir konu.  Genital Bölgenin özel bir bölge olmasından dolayı, kişiler, genital bölgeleri ile ilgili çoğu estetik ya da işlevsel sorunu paylaşma konusunda çeşitli nedenlerle çekinmekte ya da korkmakta. Oysa bu bölge ile ilgili sorunlar, fiziksel, duygusal sıkıntılar yaratabilmekte ve basit günlük sıkıntılardan, cinsel hayatın kısıtlanmasına, hatta birlikteliklerin sonlanmasına kadar değişebilen genişlikte sorunlara yol açabilmekte. Böylesi özel sorunları, çekinmeden,  kendinizi ve sıkıntılarınızı rahatça ifade edebileceğiniz, uzman bir Estetik Cerrahla paylaşmak tedavinin ilk ve en önemli adımı. Unutulmamalı ki, vücudumuz bir bütün ve hiçbir organımız ya da bölgemiz diğerinden değerli değil.

 

genital estetik

 

GENİTAL ESTETİK

Cinsel organların da diğer organlarımız gibi bedenimizin bir parçası olduğu genellikle göz ardı ediliyor. Bu organlarda da doğuştan ya da gelişimsel bozukluklar görülebiliyor. Doğumlardan sonra ya da zamanla bu organlarda yıpranma ve deformasyon meydana gelebiliyor. Pek dillendirilmese de bu organların da estetik birer ölçüsü var.

Genital estetik ameliyatlarını, hasta uyumadan lokal anestezi ile ya da tam anestezi altında yapıyorum. Kadın genital organlarına yönelik estetik  operasyonlar içinde en sık talep sarkan iç dudakların toparlanması konusunda oluyor. Bu operasyon,  sadece o bölgenin uyuşturulması ile yani lokal anestezi ile, bir saatten kısa bir süre içinde yapılabilen ve hastayı günlük hayatından pek alıkoymayan bir işlem.

Dış dudaklara yönelik estetik girişimler içinde en sık dudaklara dolgunluk kazandırılması konusunda istek oluyor. Kilo vermeyle ya da zamanla dış dudakların hacmi kayboluyor ve sönük bir hal alıyor. Yağ enjeksiyonu ile dudaklara eski hacimlerini kazandırmak mümkün oluyor.

Vajen (hazne) daraltılması da sık yaptığımız operasyonlardan.  Özellikle doğum sonrası genişleyen ve gevşeyen vajen duvarları bu operasyonla daha sıkı ve toplu hale geliyor. Sıkılaşan duvarlar idrar kesesine ve kalın bağırsağa da destek sağlıyor.

Bazı kadınlarda klitorisin üzeri erkeklerdeki sünnet derisi gibi bir deri ile örtülü olabiliyor. Eğer klitoris bu örtünün altına çok saklanmış ise, cinsel birliktelikte alınan haz azalabiliyor. Bu nedenle bu deriye yapılacak operasyonla cinsel haz da artabiliyor.

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir